Choď na obsah Choď na menu

Anglia wychodzi z rozpaczliwej sytuacji i awansuje do ćwierćfinału

2. 7. 2024

Faza pucharowa Pucharu Europy jest pełna dramatów i niespodzianek. Anglia polegała na wiedzy Bellinghama, aby wyeliminować Słowację 2:1 i awansować do ćwierćfinału. W tym meczu Anglia w cudowny sposób awansowała z rozpaczliwej sytuacji. To było nie tylko zwycięstwo, ale także ekscytująca walka o odwrócenie sytuacji.
W tym meczu zawodnicy ubrani w Koszulka Anglia EURO 2024 nie byli w dobrej formie. Dopiero w pierwszych 16 minutach meczu Guei, Menou i Bellingham byli kolejno ostrzegani żółtymi kartkami, a w 24. minucie Schranz w Koszulka Słowacja EURO 2024 objął prowadzenie w przełamywaniu impasu, stawiając Anglię w pasywnej sytuacji. W drugiej połowie sytuacja w Anglii nie uległa poprawie. Bramka Fodena została uznana za spaloną, a strzał Rice’a trafił w słupek. Ogółem w ataku Anglii brakowało skutecznej koordynacji taktycznej i prawie polegano na indywidualnych umiejętnościach zawodników, aby promować atak. Do ostatnich 30 sekund meczu, wkraczając w doliczony czas gry, Bellingham, ubrany w koszulkę z numerem 10, wystąpił do przodu i cudownym hakiem wyrównał wynik, skutecznie doprowadzając grę do dogrywki. Następnie, dzięki asyście główki miliardera Tony'ego, który wszedł na boisko z ławki, Kane skutecznie posłał piłkę do bramki, ostatecznie zapewniając Anglii zwycięstwo.
Dla Bellinghama ta gra po raz kolejny udowodniła, że ​​potrafi strzelić ważnego gola. Według statystyk ESPN w tym sezonie wystąpił 51 razy w klubie i reprezentacji, strzelił 27 goli i zanotował 15 asyst, zdobywając średnio 1 gola na 105 minut na mecz. W szczególności doceniono zdecydowaną rolę Bellinghama w kluczowych momentach meczu. Pod przywództwem Bellinghama Anglia nie tylko podniosła się po porażce w tym meczu, ale także pokazała odporność zespołu i determinację do zwycięstwa. W ćwierćfinale zmierzą się ze Szwajcarią i nie możemy się doczekać ich lepszego występu i wpływu na mistrzostwa!