Choď na obsah Choď na menu

Barcelona prowadzi w La Liga z pięcioma zwycięstwami z rzędu

17. 9. 2024

W piątej rundzie sezonu La Liga 24-25 Barcelona pokonała Gironę 4-1 na wyjeździe, zapoczątkowując wspaniały rekord pięciu kolejnych zwycięstw ligowych. Lewandowski, nosząc Koszulka piłkarska FC Barcelona z numerem 9, zapoczątkował setny kamień milowy swojej kariery w Barcelonie, podczas gdy 17-letni geniusz Yamar zabłysnął, strzelając dwa gole, pomagając drużynie w pełni kontrolować grę.
W zeszłym sezonie Girona stała się super czarnym koniem La Liga dzięki swoim znakomitym występom, ale wielu głównych graczy opuściło drużynę tego lata, a nowi gracze nie zintegrowali się jeszcze w pełni z drużyną. Natomiast Barcelona, ​​prowadzona przez Flicka, pokazała silną ofensywną piłkę nożną i do tej pory pozostała niepokonana. W tym meczu milcząca współpraca między zawodnikami Barcelony sprawiła, że ​​Girona nie była w stanie się oprzeć.
Po rozpoczęciu gry Barcelona szybko przejęła inicjatywę. W 30. minucie Yamar, noszący tanie koszulki piłkarskie z numerem 19, dokonał przechwytu i wbił piłkę do bramki, przełamując impas dla Barcelony. W 37. minucie Rafinha wykonał rzut wolny, a wspaniały strzał Yamara powiększył wynik do 0-2. W drugiej połowie, w 47. minucie, Olmo strzelił gola z małego kąta, a Barcelona powiększyła przewagę do 3 goli. W 64. minucie Pedri spokojnie wbił piłkę i strzelił kolejnego gola, a Barcelona prowadziła 4-0. Girona zdobyła gola Stuaniego w 80. minucie i ostatecznie ustaliła wynik na 1-4.
Ten mecz nie tylko podkreśla silną ofensywę Barcelony, ale także dowodzi, że taktyka Flicka jest dobrze ułożona. Zespół zdobył 17 goli w 5 ligowych rundach i jest w gorącej formie. W szczególności wybitna gra Yamala uczyniła go najlepszym graczem meczu. W 5 rundach nowego sezonu zdobył 3 gole i zaliczył 4 asysty, pokazując swój wielki potencjał. Pod wodzą Flicka, Barcelona prawdopodobnie odzyska swoją dawną dominację.