Choď na obsah Choď na menu

Cudowny remis Manchesteru City i Arsenalu

24. 9. 2024

Manchester City, mistrz Premier League w zeszłym sezonie, wygrał wszystkie cztery mecze na początku, a Haaland, noszący Koszulka Manchester City z numerem 9, był w świetnej formie i stał się centrum uwagi wszystkich. Arsenal z kolei pokazał solidną obronę i dobrą współpracę z zespołem, odnosząc 3 zwycięstwa i 1 remis, i pozostał niepokonany. Jednak zacięta walka Manchesteru City z Arsenalem na własnym boisku w 5. rundzie Premier League była pełna dramatyzmu. Kontuzja Rodrie'ego i czerwona kartka Trossarda sprawiły, że mecz był zagmatwany. Chociaż Manchester City oddał 30 strzałów w trakcie meczu, obie strony zakończyły go remisem 2-2, co było zaskakujące.
Na początku meczu faul Havertza zaskoczył Manchester City, ale gol Haalanda w 9. minucie szybko rozpalił atmosferę na własnym boisku. Jednak Arsenal, który grał na wyjeździe, nie zniechęcił się. Bramki Martinellego i Gabriela pozwoliły im wyprzedzić w pierwszej połowie, chociaż czerwona kartka Trossarda zmusiła Arsenal do gry w 10 osób w drugiej połowie. Pomimo utraty jednego zawodnika, Arsenal nadal pokazywał wytrwałą obronę. Bramkarz Raya, noszący Koszulka piłkarska Arsenal z numerem 22, grał jeszcze odważniej, wielokrotnie rozbrajając ofensywę Manchesteru City. Wybitny występ Rayi uczynił go największym hitem meczu. Jednak gol Stonesa w doliczonym czasie gry pomógł Manchesterowi City w trudnym remisie.
Po tym meczu Manchester City nadal prowadził w tabeli z 13 punktami, podczas gdy Arsenal i Chelsea były tuż za nim. Wraz z zaostrzeniem się rywalizacji w Premier League, ten remis nie tylko odzwierciedla bliskość siły obu stron, ale także sprawia, że ​​kibice z niecierpliwością czekają na kolejny mecz Premier League.