Choď na obsah Choď na menu

Belgia strzeliła 5 bramek w 32 minuty i wygrała 6-1

W drugiej rundzie Ligi UEFA Grupa D Belgia zmierzyła się z Polską u siebie. W pierwszej połowie Lewandowski, który miał na sobie polską stroje piłkarskie, wyszedł na prowadzenie, by przełamać impas, ale wyrównał Witsel. W drugiej połowie Hazard pomógł De Bruyne'owi wyprzedzić, a Trossard wszedł na ławkę rezerwową ubrany w Koszulka piłkarska Belgia, aby osiągnąć dobry wynik dwóch bramek, a dwaj koledzy z drużyny Dendonker i Oponda dodali wisienkę na torcie, Belgia 6-1 odwrócił się, by wygrać i wygrał pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów UEFA.

Bliźniaczymi gwiazdami są belgijskie De Bruyne i Hazard, a polski Lewandowski prowadzi w początkowym składzie i jest zdeterminowany, aby wygrać. W ostatnich 4 meczach dla kraju Lewandowski był zaangażowany w strzelanie, strzelił 4 gole i 2 asysty. Choć Lewandowski strzelił pierwszego gola, po wybuchu Belgii Polacy byli bezsilni.

W tej grze Belgia ma więcej kwiatów w ataku i są dwa gole, które można nazwać magicznymi. W 79. minucie drugiej połowy Belgia wykonała rzut rożny, a następnie z krawędzi pola karnego Trossard wykonał rzut rożny i piłka trafiła prosto w martwy róg drzwi. Zaledwie 3 minuty później Belgia ponownie strzeliła wstrząsającego gola. Dendonker poprawił się po zdobyciu piłki na polu ataku. Niemal 25 metrów od bramki, nagle oddał strzał z dystansu, a piłka była tak bezpośrednia jak kula armatnia. Wleć do bramy polskiego zespołu.

Hazard, który nie zagrał w Real Madryt, również wniósł ważny wkład w ten mecz reprezentacji narodowej. Wśród nich wysłał przepustkę, która stała się kluczem do zdobycia bramki. Jego występ udowodnił, że nie jest bez sił. Choć jego występ w Realu Madryt nie był zadowalający, po powrocie do reprezentacji był także kluczową postacią w grze. Oczywiście mam nadzieję, że zobaczę jego występ w Real Madryt.