Choď na obsah Choď na menu

Jego pojawienie się dało Romom nadzieję

Roma doznała w tym sezonie wielu kontuzji. W tej rundzie wizyty w Weronie Zaniolo był podejrzany o kopnięcie przez przeciwnika i musiał odejść na początku drugiej połowy. Ten wypadek dał również szansę Volpie. Wykorzystać okazję. Nie miał nawet czasu na rozgrzewkę i został zastąpiony w ten sposób, ale Mourinho mógł nie sądzić, że ta zmiana pomoże drużynie odwrócić grę.

Roma odwróciła grę 2-1 dzięki kopnięciu Volpato. Po raz pierwszy nosił Koszulka piłkarska AS Roma i zdziałał cuda. Jednak cud Volpato jeszcze się nie skończył. W 2. minucie doliczonego czasu ponownie zagrał dzielnie. W tym czasie Roma przystąpiła do kontrataku. Volpato posłał piłkę prosto na pole ataku i znalazł Shalawiego, który ruszył do przodu. Ten ostatni przejął piłkę obok bramkarza i ostatecznie zdobył pustą bramkę. Ten cel również całkowicie zabił napięcie w grze.

Po ponad pół godzinie na ławce Volpato oddał strzał i podanie. Można powiedzieć, że Rzym może odwrócić Weronę 3-1, a Volpato jest bohaterem numer jeden. To pierwszy gol i pierwsza asysta Volpato. Ten wygląd może wkrótce zmienić los Volpato. Wierzę, że będzie miał wiele okazji do noszenia tej stroje piłkarskie w przyszłości. Nowicjusz z potencjałem i wydajnością jak Volpato powinien być w stanie udowodnić swoją wartość dla siebie.