Choď na obsah Choď na menu

Real Madryt wygrywa Ligę Mistrzów

W zakończonym właśnie finale Ligi Mistrzów Real Madryt ostatecznie pokonał Liverpool 1:0. Winicjusz, który miał na sobie Koszulka piłkarska Real Madryt, wykorzystał prawie jedyną szansę Realu Madryt w drugiej połowie i ostatecznie wygrał jednym trafieniem i pomógł drużynie zdobyć mistrzostwo. To już czternasty raz w historii Real Madryt, kiedy wygrali Ligę Mistrzów i ustanowili nowy rekord w historii swojej drużyny.

Jako rdzeń Realu Madryt Benzema oddał kiedyś dodatkowy strzał i strzelił gola. Francuska supergwiazda strzeliła gola w 43. minucie pierwszej połowy. Niestety ostatecznie wykluczono go na spalonym. Na szczęście Winicjusz wykorzystał okazję. Brazylijski geniusz oflankował z tyłu w 59. minucie drugiej połowy i zablokował strzał Valverde'a w drzwi Liverpoolu. Był to również jedyny gol w meczu, a potem był występ Courtois. Jako ostatnia linia obrony Realu Madryt, występ Courtois spowodował, że Salah, który miał na sobie Koszulka piłkarska Liverpool, załamał się na jakiś czas.

Real Madryt był w stanie wygrać tę ważną bitwę. Courtois był absolutnym bohaterem. Blokował strzały Salaha co najmniej 3 razy, zwłaszcza w 82. minucie, kiedy Salah pozbył się obrońców Realu Madryt i kopnął. linia bazowa. Courtois jest zdecydowanie nemezis Liverpoolu. Po meczu piłkarze Realu Madryt wiwatowali i dopingowali, podczas gdy Liverpool mógł tylko żałować odejścia.