Choď na obsah Choď na menu

Frankfurt ponownie wygrywa Ligę Europy

Wszystkie europejskie rozgrywki piłkarskie w tym sezonie dobiegły końca lub weszły w fazę finałową. Wśród nich finał Ligi Europy był pierwszym, który wystartował w europejskich rozgrywkach, a Frankfurt zmierzył się z Wolverhampton Wanderersami. Po rozpoczęciu meczu występ Frankfurtu był rzeczywiście lepszy niż Wolverhampton Wanderers, ale muszę powiedzieć, że defensywa Wolverhampton Wanderersów jest wystarczająco dobra w tej kampanii. Atak Frankfurtu raz za razem nie powiódł się, aw drugiej połowie wykorzystali błąd przeciwnika, by zmienić wynik na boisku, ale gol Borre'a i tak pomógł Frankfurtowi wciągnąć grę w dogrywkę i rzuty karne. W końcu Ramsey, który miał na sobie Koszulka piłkarska Wolverhampton Wanderers, nie trafił w trafienie i ostatecznie pozwolił Frankfurt wygrać Wolverhampton Wanderers 6-5, wygrywając ponownie po 42 latach. Wygrał Mistrzostwa Europy.

Można powiedzieć, że Frankfurt jest jednym z zespołów, które mają najlepsze wyniki w tej Lidze Europy. W fazie grupowej wygrali pierwszą fazę grupową z rekordem 3 zwycięstw i 3 remisów. Po wejściu do fazy pucharowej pokonali kolejno trzy rundy. Real Betis, Barcelona i West Ham United spisywały się w tym sezonie bardzo dobrze, co pokazuje, jak wysoka była po drodze zawartość złota we Frankfurcie.

Jednak Wolverhampton Wanderers, którzy przez długi czas byli w defensywie, objęli prowadzenie w przełamaniu impasu w drugiej połowie. Frankfurt popełnił ogromny błąd w pomocy. Głowa Sow zaskoczyła jego obronę, a Tuta przypadkowo upadła podczas pogoni. Zamiast tego bezpośrednio oddał napastnikowi Wolverhampton Wanderers Alibie jednoręczny strzał, ale Frankfurt wyrównał wynik w 69. minucie. Dzięki Krsticowi, który miał na sobie stroje piłkarskie Frankfurt, spokojnie strzelił w pole karne po dośrodkowaniu od kolegów z drużyny, aby obie strony wróciły do ​​punktu wyjścia. Szkoda, że ​​Ramsey nie wykorzystał rzutu karnego, więc Wolverhampton Wanderers mógł tylko patrzeć, jak Frankfurt podnosi trofeum.