Choď na obsah Choď na menu

Spłata pudła, Holandia remisuje z Polską

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów UEFA Polska zmierzyła się z holenderską drużyną dowodzoną przez Depaya, która po przejściu do Barcelony w zeszłym sezonie spisała się bardzo dobrze. Polska drużyna dobrze poradziła sobie bez Lewandowskiego. Kiedy Holendrzy mocno trzymali piłkę, ostro walczyli i objęli dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie. W drugiej połowie holenderska drużyna przeprowadziła kontratak, pozwalając obu stronom powrócić na tę samą linię startu. Niestety w okresie kontuzji Depay zmarnował rzut karny i okazję do lore. W końcu obie strony mogły tylko uścisnąć sobie ręce i zawrzeć pokój.

Holendrzy od początku tłumili Polskę na boisku, a jeszcze bardziej brawurowo postąpili, gdy wiedzieli, że Lewandowski nie założył Polska stroje piłkarskie. Jednak polska drużyna nie była w pułapce. W 18. minucie Polacy objęli prowadzenie w przełamywaniu impasu, a za nim Zeliński poszerzył przewagę punktową. Oczywiście oblężenie holenderskiej drużyny nadal odgrywało rolę, a wynik był wyrównany po trzech minutach. W doliczonym czasie gry Cash dał duży prezent w polu karnym. Depay w Koszulka piłkarska Holandia oddał rzut karny. Niestety zmarnował tę okazję. W końcu obie strony nie miały innego wyjścia, jak zaakceptować remis.

W ostatnim meczu z Holendrami pokonali Belgię, Polska przegrała z przeciwnikiem 1:6, gdy grał Lewandowski, ale ten mecz był w stanie zremisować z silniejszą Holandią, gdy Lewandowski odpoczywał. Nie wiem, co myśli Lewan?