Choď na obsah Choď na menu

Messi odsunięty na bok, Paris Saint-Germain upokorzony

Po rozpoczęciu nowego sezonu występ Paris Saint-Germain był bardzo gorący. W pierwszych dziewięciu rundach wygrali niepokonany rekord 8 zwycięstw i 1 remis, prowadząc w tabeli. W dziesiątej rundzie ligi Paris Saint-Germain wyjechał, by rzucić wyzwanie Reimsowi. Wpadli w sytuację, w której nie mogli zdobyć bramki w grze. Obie drużyny ciężko walczyły przez 90 minut, ale żadna z nich nie była w stanie strzelić gola i podali sobie ręce 0-0. Oczywiście innym ważnym powodem jest to, że Messi nie grał w swojej stroje piłkarskie. Bez jego obrazy Paris Saint-Germain całkowicie zawiodła.

W tej grze Galtier dokonał dużej korekty początkowego składu. Messi nie tylko wystawił wolną kartę, ale Neymar nie rozpoczął gry. Mbappe został liderem drużyny, ale bez Messiego i Neymara, tych dwóch ważnych punktów inicjacji ofensywy, posiadanie piłki przez drużynę stało się ozdobą. Po tym, jak Neymar w końcu pojawił się w Koszulka piłkarska Paris Saint-Germain w drugiej połowie, ofensywa zespołu poprawiła się, ale Neymar również przegapił najlepszą ofensywną okazję w meczu, a Mbappe nie był w stanie poprowadzić zespołu do zdobycia bramki. Może skończyć się bezradnie.

Dzięki tej grze Paris Saint-Germain powinien również zdać sobie sprawę z tego, jak ważny dla ataku zespołu jest powrót Messiego na pomoc, a po zakończeniu tego sezonu Messi ma prawo do wyboru zostania wolnym agentem, a jego stary klub Barcelona ma Już zacznij aktywnie rekrutować Messi do powrotu na Camp Nou. Jeśli Messi zdecyduje się ponownie założyć Koszulka piłkarska FC Barcelona, atak Paris Saint-Germain będzie niewyobrażalny.