Choď na obsah Choď na menu

Roma zdobywa wiedzę po tym, jak Smalling unika piłki

W meczu na rozgrzewkę ze Sportingiem Lizbona Roma poniosła 2-3 tradycję, co było pierwszą porażką Mourinho w meczu na rozgrzewkę tego lata. Do tego wyniku Roma jest naturalnie bardzo niechętna, bo dopiero w ostatnich minutach straciła trzecią bramkę i ostatecznie została pokonana przez tradycję. Tym razem w obronie zawodniczki Romów popełniły duży błąd. Najważniejsi obrońcy uniknęli latającej piłki, a wynik był skazany na porażkę.

Romowie mieli wystarczająco dużo ludzi do obrony w polu karnym. Kiedy Bruno miał piłkę, przed i za nim było co najmniej 3 graczy. W efekcie w przypadku obrony 3-1 dawały przeciwnikowi zbyt dużo miejsca. Wśród nich Smalling, rdzeń obrony ubrany w Koszulka piłkarska AS Roma, podświadomie odwracał się na bok, gdy przeciwnik kopał i strzelał, a nawet unikał piłki. Bruno, ubrany w stroje piłkarskie Sporting Lizbona, pojawił się tylko na minutę jako zmiennik i zadał Romie śmiertelny cios.

Chociaż jest to tylko rozgrzewka, wygrana lub przegrana nie ma wpływu na Romę, ale wpływa również na mentalność graczy. Chociaż Roma niedługo dołączy do Dybali jako pomocnik, ma pewne gwarancje w zakresie ataku, ale jeśli chodzi o obronę, to też trzeba to poprawić. W pierwszej połowie ubiegłego sezonu defensywa Roma miała kiedyś problemy. Przez utratę bramek w wielu meczach Roma straciła sporo punktów, ale jeśli chcesz mieć silną drużynę, musisz mieć niezawodną linię obrony. W przypadku konkurencyjnej drużyny być może Mourinho powinien rozważyć, jak dodać linię defensywną.